Kelner nie tylko przynosi nam jedzenie

Wydawałoby się, że praca kelnera ogranicza się do przyjmowania zamówień i przynoszenia jedzenia do stolika. Wymaga się, żeby był miły, uprzejmy i nie pomylił zamówienia. Rzadko kiedy myślimy głębiej i zdajemy sobie sprawę, że kelner to ktoś znacznie więcej. Jest to osoba, która przygotowuje naszą kawę, drinka, nalewa piwo, proponuje alkohol, przyrządza wiele prostszych rzeczy, których nie robi. Dysponuje szeroką wiedzą z zakresu gastronomii, którą oferuje swoim klientom, doradzając na każdym kroku. Kelnerowi w związku z tym potrzebny jest szereg narzędzi, zapewniający komfortową i sprawną pracę.

Jakie wyposażenie dla kelnera?

Akcesoria kelnerskie obfitują w wiele produktów, z których nie zdajemy sobie sprawy. Jeśli chcemy, by kelner pracował sprawnie, powinniśmy dobrze zaopatrzyć nasz lokal. Przede wszystkim są to przedmioty, które są zwyczajnie niezbędne. Do takich należą czyste szmatki, które w sposób efektywny i niepozostawiający smug i kurzu, które służyć będą do czyszczenia szkła oraz sztućców. Klient bardzo zwraca uwagę na czystość naczyń, z których korzysta. Zadaniem kelnera jest ich polerowanie, stąd, aby praca była efektywna, jest to akcesorium niezbędne. Istotna jest także taca. Dzięki temu kelner może przenieść duże zamówienia za jednym kursem, dzięki czemu oszczędza nie tylko czas, ale również swoje nogi. Poza tym klient szybciej dostanie swoje zamówienie, a tym samym zwiększy się stopień jego zadowolenia. Konieczne jest wyposażenie naszego baru w wiele otwieraczy do butelek, a także korkociągów i trybuszonów. Dobrze też zainwestować w akcesoria do wina, a także innych alkoholi, podstawki do napojów i ładne szkło, w którym podawać będziemy napoje. Ekspres do kawy – tak, to również zadanie naszego kelnera. Dobry ekspres jest istotny. Ważne też jest właściwe przeszkolenie. Dobra wyciskarka do owoców – zdecydowanie tak! Nic nie opóźnia pracy tak jak ręcznie wyciskane soki na wyciskarce, która się nie obraca. Blender też będzie świetnym rozwiązaniem.

Zadbajmy o wygląd

W dobrych sklepach, które oferują wyposażenie do gastronomii, znajdziemy również ubrania robocze dla kelnerów. Ładnie ubrany schludny kelner, to przecież połowa sukcesu.

Dodaj komentarz